RV – Záhadné číslo 23

Aby bolo číslo 23 záhadné, môžeme ho porovnať s písmenom W. Toto písmeno má dva rohy dolu a tri rohy hore, teda 2 a 3 = 23. Zatiaľ nič záhadné, však? Ale prečo je na klávesnici počítača umiestnené hneď v strede pod číslami 2 a 3? Posadnutosť číslom 23 napríklad zosobňuje aj Walter Sparrow z filmu Číslo 23 (2007). Poďme teda hľadať možnosti, kde sa číslo 23 záhadne nachádza.

Rímskou číslicou je dvadsať trojka napísaná ako XXIII, teda 2 krát X a 3 krát I.
Naša zem sa otočí okolo vlastnej osi za 23 hodín a 59 minút.

Ľudské gény sú nesené na vláknitých mikroskopických štruktúrach umiestnených v jadre bunky, nazývaných chromozómy. Vo väčšine buniek máme obvykle 46 chromozómov. Chromozómy dedíme od svojich rodičov – 23 chromozómov od matky a 23 chromozómov od otca, čiže spolu máme dve sady po 23 chromozómoch, resp. 23 párov chromozómov. Na obrázku vpravo je vidno 23 párov chromozómov usporiadaných podľa veľkosti. Chromozóm 1 je najväčší. Posledné dva chromozómy sú pohlavné chromozómy – jedná sa teda o muža.

Aj počty písmien vo významných menách dôjdu k číslu 23. Napríklad Franklin Delano Roosvelt, William Jefferson Clinton alebo George Herbert Walker Bush.

Letecké nešťastie 11. Septembra 2001, ktoré sa stalo v Amerike a padli pri ňom obidve veže WTC – Dvojičky je tiež interpretáciou čísla 23 a to súčtom čísiel dátumu. 11+9+2+0+0+1

Koniec koncov, ak budeš manipulovať s číslami svojho narodenia, tak sa dostaneš k číslu 23. Tak napríklad, súčet môjho dátumu narodenia je tiež číslo 23.
A to je len súčet, bez akejkoľvek manipulácie!

William Shakespeare sa narodil 23. Apríla aj zomrel 23. Apríla.
Akurát o 52 rokov neskôr.

Bonnie Elizabeth Parker a Clyde Chestnut Barrow, známi ako Bonnie a Clyde, zomreli v 23. deň Mája 1934.

A aj napríklad, poslednú skladbu, ktorú nahrali Beatles a je, logicky, na ich poslednom albume, trvá presne 23 sekúnd.

A je iste mnoho iných príkladov, ktoré som tu nespomenul. Tak čo?
Je číslo 23 aspoň svojim spôsobom záhadné?


Raňajky:
Pomaranč a káva s mliekom.

Desiata:
Grapefruit

Obed:
Červená paprika, kúsok klobásky, horčica, cesnak v náleve, chilli, celozrnný chleba – taký ten lisovaný. Hneď poobede, málo mi bolo, som dal celozrnné sušienky. Boli tam fakt celé zrná slnečnice, sezami, ľanu, ovsených vločiek a potom tie aditíva ako rastlinný tuk, sója, cukor, pšeničná múka, glukózový sirup, fruktóza a sušené mlieko. To aby sa vedelo, že čítam zloženie výrobkov.

Olovrant:
Polovica grahamového rohlíka s tromi čajovými lyžičkami marhuľového domáceho džemu.

50 minút športovej „šľapanice“ v garáži na orbitreku za krásnej arómy čerstvo vyúdených domácich klobások od kolegu.

Večera:
Cesnakový uzol zo včera s medom a 1,5 dcl slabého kakaa (som dopíjal po deťoch – no ľúto mi bolo vyliať).